Головна » Файли » Мої файли

програма "Дитина"
22.10.2013, 17:16

СІМ'Я   І   ДИТЯЧИЙ   САДОК

 

    Сімя - перша школа людських взаємин, де діти з ранніх років засвоюють систему моральних цінностей, норм поведінки, культурні традиції народу. Саме в ранньому дитинстві залежно від умов життя у ди­нній виховується довірливе ставлення до сві-ту або ж постійне  очікування прикростей від усього, що її оточує. Адже почуття, сформована у  дитинстві, нерідко супроводжують людину протягом усього життя, надаючи її стосункам з іншими особливого стилю і емоційного забарвлення: спря-мованість на спілкування або бажання його уникнути, прагнення до співпраці, взає-модопомоги або конфліктність, довірливість або замкненість, агресивність.

Традиції сімейного виховання складались протягом століть. Звичайно вони фор-мувались стихійно, відбиваючи особливості побуту,  спілкування і, загалом, культу-ру народу. До недавніх часів сім'я була патріархальною, численною за складом. До неї входили представники трьох, а нерідко чотирьох поколінь. Правила виховання дітей переда­вались новим поколінням як освячені часом канони.

    Протягом останнього століття зростаючий темп суспільних перетворень змінив і сім'ю: переважати стала так звана нуклеарна сім'я (батьки та діти). Кількість дітей у сім'ї неухильно зменшується, тісні в минулому зв'язки між членами родини поступа-ються місцем зв'язкам нестійким.

Зміст, методи і форми виховання дітей у сім'ї залежать від загаль­ної культури батьків. Нерідко сімейне виховання має довільний ха­рактер, здійснюється без чіткої системи. Тому в дошкільних навчаль­них закладах діти однієї групи можуть істотно відрізнятися за рівнем загального розвитку та ступенем вихованості. В одних сім'ях малята ростуть активними, допитливими, добрими, привітними, довірливими, цікав-ляться іграми, книжками, природою, мистецтвом, у інших - батьки не дуже дбають про загальний розвиток сина або доньки, зате велику увагу приділяють дисципліно-ваності, слухняності. Трапля­ються випадки, коли вихованню дитини взагалі не при-діляють достат­ньої уваги.

Категорія: Мої файли | Додав: admin
Переглядів: 282 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]