Головна » Файли » Мої файли

гурток шашки
17.12.2013, 17:48

Граючись - розвиваємося.

Протягом п’яти років я веду гурток з шашок в Херсонському ясла-садку №44.

Шашки-це мудра народна гра. Як інтелектуальний спорт шашки стали невідємною  частиною загальнолюдської культури.

Шашкова боротьба –це змагання  в витримці, логічності мислення. Навчитись  добре грати в шашки –далеко нелегка справа, тому що ця  гра  вміщує в собі труднощі, тонкощі і глибину мислення.

На  протязі кількох років гри з дітьми в шашки ,я бачу корисність цієї гри. Шашки допомагають  виховувати в дітях дисциплінованість , посидючість ,вміння концентрувати увагу, логічне мислення.

Починала я свої заняття  шашками в описовому і казковому вигляді. Систематичні ігри-заняття дали змогу  розкрити розумові, естетичні, вольові, моральні риси вихованців.

В своїй роботі завданням ставила навчання дітей простих комбінацій, виховання відношення до шашок, як до серйозних ,корисних ,інтелектуальних занять. Заняття дають змогу виховувати  в дитині наполегливість, упевненість , чуття колективізму.

Спостерігаючи за іграми дітей, хочу відмітити в своїх вихованцях прагнення до самостійності, вміння логічно мислити на декілька ходів вперед.

Граючи дитина живе в світі казки і перетворенні звичайної дошки і шашок  в казкові, а вміння знаходити в звичайному незвичайне, збагачує дитячу фантазію, приносить естетичне насолодження .

В процесі  занять шашками діти отримують цілий комплекс умінь і навичок необхідних в практичній діяльності та житті.

На першому етапі навчання необхідно орієнтуватись на найбільш активних дітей, а вже на кінець навчального року, ми проводимо ігри-змагання між дітьми, шашечні  турніри, шашечні зустрічі ,залучаючи до них батьків. Переможців  відмічали призами, подарунками . Зробили виставку дитячих робіт «Країна шашок  очима  дітей».

Навчання дітей грі в шашки  це створення умов зростання активної, творчої особистості дитини, дає змогу розвивати особистісні властивості. створення таких життєвих обставин, у яких активізується особистісні якості, що поступово зміцнюються та вдосконалюються і стають основою вироблення у подальшому індивідуальних стилів діяльності, поведінки та  життя.

ПЛАН

роботи гуртка  «Казкова шашка»

З/п

Тематика.

Термін

1

«Історія шашок»

вересень

2

«Казка починається»

жовтень

3

«Шашечка дошка і шашки»

листопад

4

«Шашечці дороги»

грудень

5

«Шашечці поля»

січень

6

«Діагональ»

лютий

7

«Як ходять шашки»

березень

8

«Основні правила шашкової гри»

березень

9

«Прості комбінації»

квітень

10

«Вивчаємо найкращі ходи»

квітень

11

«Змагання між дітьми »

травень

Категорія: Мої файли | Додав: admin
Переглядів: 1818 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]